Konferans Simultane Tercüme

Simultane Tercüman

Simultane Tercüme Hizmeti

Neden LingoTurk Simultane ?

  • Çünkü LingoTurk, simultane organizasyonlar konusunda uzman bir ekibe sahiptir.
  • Çünkü, LingoTurk yıllardır süren deneyimleriyle simultane tercüme hizmetleri sektörünün en güvenilir markasıdır.
  • Çünkü LingoTurk, sadece kendi karlılığını değil, iş yaptığı kurumların başarısını düşünür.
  • Kazanmak bizim için para kazanmak değildir. Müşteri kazanmak, itibar kazanmak ve ülkemize kazandırmaktır.

İnsanları ve Kültürleri Bağlamak

Birçok durumda, bir konferans, seminer veya kültürel, ticari etkinlik ya da toplantıya katılan insanların birçoğu simultane bir tercüman tarafından sağlanan hizmetin ne kadar karmaşık ve zor olduğunu anlayamazlar. Aslında bu, LingoTurk’ün her etkinlikteki ana hedeflerinden biridir. Simultane Tercüman ekibimiz dinleyicinin konuşmacıyı sanki kendi dilinde konuşuyormuşçasına anlamasını amaçlar.

LingoTurk Simultane: Kesintisiz İletişim

Simultane tercüme o kadar kesintisiz, mükemmel ve doğru yapılır ki, katılımcılar gerçekten dinledikleri kişi ile konuşuyormuş hissine kapılır. Tercümanımız bütün dikkatiyle sadece konuşmaya odaklanır ve konuşmayı kusursuz bir biçimde dinleyicilere aktarır. Amacınız sorunsuz bir etkinlik ise LingoTurk Simultane Tercümanları ile çalışmayı deneyin. Birkaç sözcüğünü herşeyi alt üst edebileceğini unutmayın. Saygın tercümanlarımız öngörüleriyle ve deneyimleriyle size, konuşmacılara ve dinleyicilere güven verir.

Simultane Tercümanın Farkı

Simultane tercüman ve çevirmen arasında bir fark vardır. Her ikisi de kalifiye bir profesyoneldir ve farklı dillerde iletişim kurma yeteneklerine sahiptir. Ancak, onları ayıran en önemli nokta simultane tercümanın görevi spontane bir şekilde yapıyor olmasıdır. Çevirmen ise genellikle tercüme hizmetini yazılı olarak yapar ve çoğu zaman çeviriyi iki insan iletişim kurarken aynı anda gerçekleştirmesi gerekmez. Her ikisinin de farklı yetenekleri vardır. Simultane tercüman, söyleşiyi eşzamanlı olarak kesintisiz iletmek üzerine gerekli terminolojik bilgi ve toplantı deneyimlerine sahipken, çevirmen ise gramer, noktalama ve yerelleştirme tekniklerine hakim olmalıdır.

Aynı anda düşünür ve konuşuruz!

Simultane Tercümanlar aynı anda hem düşünmek hem de konuşmak zorundadır. Bu, gerçekleştirilmesi zor olan bir eylemdir, çünkü konuşmaların TAM ve DOĞRU olarak aktarılması gerekir. Bu yüzden, katıldığınız bir sonraki çok dilli konferans, seminer veya toplantıda, lütfen tercümanlarımızın niteliklerini ve yeteneklerini düşünün ve yaptıkları işe değer veriniz. Onları motive eden en önemli şey dinleyicilerin takdirleridir.

Simultane Tercüman Ekibimizin Nitelikleri

Beceri: Kendi bilgi birikimlerini konferans veya toplantı konusu ile harmanlayarak verilen mesajı anlık olarak algılar ve hedef dile tercüme ederler.

Önsezi: Olayları daha hızlı bir biçimde algılamak ve çözümlemek için günlük aktivitelerinde sürekli tercüme yaparak sezi ve hızlarını arttırmaları gerekir. Bunun için mesai dışında Uluslararası Haber kanallarını sürekli dinleyerek alıştırma yapar ve gündemi sürekli takip ederler.

Eğitim: Simultane Tercümanlar, en az 4 yıllık Mütercim Tercümanlık lisans eğitimine sahiptir. Ancak çoğu zaman bu lisans diplomasının yanında yüksek lisans ve AICC, UKT gibi kurumların verdiği uluslararası geçerlilikteki sertifikalara sahip olmaları gerekir.

Görgü: Sesleri naziktir, davranışları çok sayıda farklı kültüre uyum sağlayacak nezaket ve itibara haizdir.

Kültür: Dünya ile ilgili bilgi birikimleri koşullara uygun hareket tarzı geliştirmelerini sağlar ve beklenmedik durumlara hazırlıklı bir karakter yapısına sahiptirler.

LingoTurk Simultane Tercümanları İle Çalışın

LingoTurk, Simultane Tercüman ekiplerini gerçek dil profesyonelleri arasından belirler. Bizi aradığınız andan itibaren etkinliğinizin son anına kadar kusursuz hizmet alabilmeniz için gereken tüm çalışmaları yetkin ve deneyimli ekibimize bırakabilirsiniz. Ekonomik, siyasal, kültürel, tıbbi veya teknik konulara hakim Simultane Tercümanlarımız deneyimlerine bir yenisini eklemek için siz değerli müşterilerimize hizmet etmekten onur duyar.

Bir LingoTurk Tercüme Ofisini Arayın

Simultane Tercüme Hizmeti talep etmek için LingoTurk Genel Müdürlüğü’ne veya ofislerimizden herhangi birine ulaşabilirsiniz. Simultane tercümanlarımız Türkiye’nin her noktasında görev alabilir.

Ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerine sürekli seyahat edebilen simultane tercümanlarımız da bulunmaktadır. Kısacası her durum ve konum için size nitelikli simultane tercümanlarımızı görevlendirebiliriz. İsterseniz yandaki linke tıklayarak talep detaylarını müşteri ilişkileri yöneticilerimize iletebilirsiniz.

‘En iyi hizmete layıksınız.’

LingoTurk Simultane Tercüman Sağladığımız Dünya Dilleri

LingoTurk kendi ekibiyle birlikte AICC, TRT, UKT ile işbirliği yaparak aşağıdaki dünya dillerinde saygın simultane mütercim tercümanları görevlendirir.