Yeminli Tercüme

 

LingoTurk yeminli ve noter tasdikli tercüme hizmeti yasal amaçlarla resmi yetkililere sunulması gereken resmi evrakların tercümesi için sunduğu bir hizmettir. Yeminli tercümelerin içerdiği bazı genel kullanımlar şunlardır:

 • Nüfus Cüzdanı Sureti Yeminli Tercüme
 • Pasaport Yeminli Tercüme
 • Evlilik Cüzdanı Yeminli Tercüme
 • Boşanma Evrakları Yeminli Tercüme
 • Mahkeme kararı Yeminli Tercüme
 • Vasiyetname Yeminli Tercüme
 • Akademik Derece Yeminli Tercüme
 • Diploma ve Transkript Yeminli Tercüme
 • Evlat edinme Belgesi Yeminli Tercüme
 • Uyruk Değiştirme Belgesi Yeminli Tercüme
 • Göçmen Kimliği Apostil Yeminli Tercüme

YEMİNLİ  TERCÜMELER İÇİN GEREKLİ STANDARTLAR

Yeminli tercümeler her ülkede ulusal yasalar tarafından yönetilirler. Yemin belgesi gerektirmeyen bir tercümede tercüman bazı zamanlar tercümeyi hedef kitleye daha anlaşılabilir kılmak için metne kişisel bir üslup ve tarz kullanma hakkına sahiptirler. Yeminli tercümeler ise genellikle kaynağın orijinalinin tamamıyla aynısı olmalı ve sadece yeminli tercümanların kullanabileceği bir mühür ile tasdik edilmiş bir yan cümle içermelidir ve yetkililer ve mahkemeler tarafından kabul görmesi için tercümanın imzası ile onaylanmalıdır.

”Resmi Tercüme”, ” Tercümenin doğruluğunu onaylayan ”, ” Tercümeye moto mot uyan” gibi ya da benzeri cümlelerin betimlenmeleri kabul gören yasalara göre resmi olarak onay cümleleri kabul edilmez. Buna benzer tanımlamalarla tercüme yapan kişilere karşı yasalarla önlem alınmıştır.

DİPLOMALI  ANADİL TERCÜMANLARI   VE YASAL UZMANLAR

Yüksek deneyime sahip profesyonel tercümanlarımız diplomalı iki dil konuşabilen anadil tercümanlarıdır. Uzmanlık alanları ve tecrübeleri baz alınılarak seçilmişlerdir. Mükemmel seçim yöntemimiz isteklerinizi tatmin eden bir hizmet sunacağımızı garanti eder. Bu size günlük kültürel bağlamda mümkün olan en yüksek dilbilimsel kaliteyi sunmamızı sağlar. Bütün tamamlanmış LingoTurk tercümeleri size tamamlanmış haliyle teslim edilmeden önce kaliteli olması için düzeltmen ve düzenleyici tarafından iki defa kontrol edilir.

Evraklar noter onayına veya hukuki referanslara sahip tercümanlar tarafından tercüme edilip kontrol edilmektedir. Bütün tercümeler mahkemelerde kullanılmak üzere noterden tasdiklidir. Gerekli olan yerlerde  Dışişleri ve Elçilikler ile ilgili formaliteleri tamamlayabiliriz böylece evraklarınız dünyanın her yerinde mahkeme işlemlerinde ortaya konulabilir.

YEMİNLİ TERCÜME : GİZLİLİK VE GÜVEN

Bütün LingoTurk tercümanları ticari gizlilik anlaşmasına bağlıdırlar. LingoTurk Tercümeleri gizlilik ve güvenlik konularını çok ciddiye alır. Bütün tercümeler gizli kalır.

YEMİNLİ TERCÜME FİYATLARI

Yeminli tercümelerde tercüme ücreti yemin gerektirmeyen tercüme fiyatlarının %50 üzeri olarak hesaplanır.

NOTER YEMİNLİ TERCÜMAN HİZMET VERİLEN DİLLER